Pamuk Konseyi

 • Ş. Barış KOCAGÖZ (UPK Yönetim Kurulu Başkanı)

  Ş. Barış KOCAGÖZ (UPK Yönetim Kurulu Başkanı)

  26.10.1964 de doğdu. IZMIR FRANSIZ KOLEJI SAINT JOSEPH’ deki orta öğreniminden sonra yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi “Tarımsal Mekanizasyon” /Agricultural Machinery Engineering) bölümünde tamamladı. 1945 yılından bu yana pamuk çırçır işi yapan ailenin bir ferdi olarak 1998 yılında kendi yatırımı olan Birpaş Pamuk’ u kurarak pamuk alanında yatırımlarına devam etti. 1984 yılından bu yana kendi çiftliğinde pamuk üretimine devam eden Kocagöz; İzmir Ticaret Borsası Meclisi ve Yönetim Kurulu’nda 3 dönemdir görev yapıyor. Barış Kocagöz İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanlığı görevini sürdürüyor. 2009 yılında Türkiye Ulusal Pamuk Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na da seçilen Kocagöz, Fransızca ve İngilizce biliyor.
 • Ahmet Duran BALSUYU (Yönetim Kurulu Başkan Vekili)

  Ahmet Duran BALSUYU (Yönetim Kurulu Başkan Vekili)

   
 • Leon PICON (İyi Pamuk Uyg.Derneği)

  Leon PICON (İyi Pamuk Uyg.Derneği)

  Ulusal Pamuk Konseyi Yönetim Kurulu’nda TÜRKİYE TEKSTİL SANAYİİ İŞVERENLERİ SENDİKASI’nı temsilen yer alan Leon Piçon 1967 yılında Istanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu.
  1999 yılından bu yana bünyesinde bulunduğu ORTA ANADOLU T.A.Ş.’de Pamuk Satın Alma Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.
  Dünyadaki pamuk üretiminin sürdürülebilirliği hedefleyen BCI’da (BETTER COTTON INITIATIVE) 2011 yılından bu yana yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.
 • Ali ÖZBUĞDAY (Özbuğday Tohumculuk)

  Ali ÖZBUĞDAY (Özbuğday Tohumculuk)

  1990 yılında ilk aile şirketleri olan Özbuğday Pamuk San. Ve Tic. Ltd Şti ve Özbuğday Gıda San. Ltd Şti kurarak iş hayatına atıldı. Tarımsal üretimle de eş zamanlı iştigal ederek, sektördeki büyük eksikliği gidermek amacı ile 1995 yılında Türkiye’nin ilk özel sektör pamuk tohum şirketi olan Özbuğday Tarım İşletmeleri ve Tohumculuk A.Ş. kurdu. Gelişen tohumculuk faaliyetlerine pamuk dışı endüstriyel tarımsal ürün tohumlarının da katılması olması ile 2004 yılında ProGen Tohum A.Ş. katıldı. Günümüzde ulusal ve uluslararası faaliyetlerini AR&GE, üretim ve pazarlama olarak yoğun bir şekilde yürütmektedir.
  Son olarak 2008 yılında Paymar Pamuk Yağı ve Margarin A.Ş.’nin de grup firmaları arasına katılması ile Özbuğday Grup yatırımları, dört fabrika ve iki tohumculuk araştırma merkezi olarak hızlı büyümesini devam ettirmektedir.
  1994 yılından bu yana Didem Özbuğday (Ziraat Mühendisi) ile evli olup, Hüseyin (15 yaş) ve Başak Su (11yaş) adında iki evlat sahibidir.
 • Mustafa Kemal KOCABAŞ (Söke Ziraat Odası)

  Mustafa Kemal KOCABAŞ (Söke Ziraat Odası)

  28.04.1960 yılında Söke Karacahayıt’a doğdu. Öğrenim hayatını 1977 Manisa Beydere Ziraat Meslek Lisesinde tamamladı. Askerden döndükten sonra kendi çiftliğinde hayvancılık ve çiftçilikle iştigal etmeye başladı. Bunların yanı sıra 1984-1986 yılları arası TARİŞ yönetim kurulu üyeliği, 1999-2004 yılları arası Söke Ziraat Odası yönetim kurulu üyeliği ve 2011 den itibaren de Söke Ziraat Odası yönetim kurulu başkanlığını sürdürmekte. Evli ve bir çocuk babası.

   
 • Nezihi ASLANKESER (Akdeniz İhracatçı Birlikl.)

  Nezihi ASLANKESER (Akdeniz İhracatçı Birlikl.)

  Olam Tarım Ürünleri Yem Mad. San. Ve Tic. Ltd. Şti. 1978’de Adana’da doğdu. Mersin Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakultesi İşletme bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Ulusal Pamuk Konseyi Yönetim Kurulu’nda Akdeniz İhraacatçı Birlikleri Tekstil ve Hammadde İhraacatçı Birliğini temsilen yer almaktadır. 2002-2006 yılları arası Güney Pamuk İthalat-İhraacat firmasında pamuk ithalat ve ihraacatında, 2006’dan bu yana da Olam Internatıonal Limited (Singapore) grup firması olan Olam Tarım Ürünleri firmasında Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir.    
 • Ali ÇİÇEK (Ş.Urfa Ticaret Borsası)

  Ali ÇİÇEK (Ş.Urfa Ticaret Borsası)

  07.04.1960 da Şanlıurfa da doğdu. İlk öğretimini Şanlıurfa Suruç İlçesinde gördü.1978 de İzmir de ortaöğretimine devam etti. 1982 de fiilen ticarete başladı. 1996- 2002  yılları arasında  İstanbul’da iplik alım satımı  yaptı. 2003 yılında Ferhat Tekstil San.Tic. AŞ  firmasını kurdu. Kendi pamuk ekim ve çırçır işlemesini devam ettirmektedir. 2004 yılında Şanlıurfa İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği Yaptı. 2010-2016 Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanvekilliği görevi icra etti. Şanlıurfa’da Pamuk Lisanslı Depoculuk Projesi alanında çalışmalar yürüttü. Pamuk kalitesinin yükseltilmesi ve kirliliğin önlenmesi ile ilgili çeşitli bilgilendirme ve denetimlerde bulundu.
   
 • Ali ŞİMŞEK (Tariş)

  Ali ŞİMŞEK (Tariş)

   
 • Selahattin GÜNEŞ (Çukobirlik)

  Selahattin GÜNEŞ (Çukobirlik)