Pamuk Konseyi

Araştırma Ve Danışma Kurulu (Asıl Üyeler) :

 • Prof.Dr. Hüseyin KADOĞLU (Ege Üniv. Mühendislik Fak. Tekstil Müh. Böl.)

  Prof.Dr. Hüseyin KADOĞLU (Ege Üniv. Mühendislik Fak. Tekstil Müh. Böl.)

   
 • Prof.Dr. Cafer MART (Özbuğday Tohumculuk)

  Prof.Dr. Cafer MART (Özbuğday Tohumculuk)

  Ç.Ü. Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1984-1995 Yılları arasında Diyarbakır ve Adana Zirai Mücadele Araştırma Enstitülerinde araştırıcı olarak görev yapmıştır. Adana Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü’nde görevli olduğu dönemde, “Pamukta Ulusal Entegre Mücadele Projesi”nin koordinatörlüğünü yürütmüştür. 1995 Yılında MKÜ Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü’ne Öğretim Üyesi olarak atanmış, 1996 yılında Doçent, 2002’de  Profesör unvanını almıştır. 1994 yılında “Pamukta erken emicilere karşı alternatif mücadele yöntemleri” konusunda, ABD’nin California Üniversitesi’nde; 1995 yılında “Pamukta Entegre Mücadele” konusunda ABD’nin Texas A&M Üniversitesinde; 2011 yılında Turuçgil Asya Psillidi” konusunda ABD’nin California Üniversitesi’nde çalışmalarda bulunmuştur.  Prof. Dr. Cafer MART, KSÜ’de değişik dönemlerde Bitki Koruma Bölüm Başkanlığı, Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Eğitim Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekilliği, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Üniversitelerarası Kurul Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 2002-2010 yılları arasında iki dönem KSÜ Rektör Yardımcılığı görevini yürüten Mart, 2012 yılı ocak ayında kendi isteği ile emekliye ayrılmıştır.Başta pamuk olmak üzere Antepfıstığı ve turunçgil alanlarında TÜBİTAK, DPT ve Üniversite destekli çok sayıda araştırma yürüten Prof. Dr. Cafer MART’ın 70’in üzerinde bilimsel yayını bulunmaktadır. Halen, 1997 yılından bu yana danışmanlık hizmeti verdiği PROGEN Tohum A.Ş.’nin Genel Koordinatörlüğünü yürütmektedir.
   
 • Doç. Dr. Cevher İlhan Cevheri ( Harran Üniv. Ziraat Fakültesi)

  Doç. Dr. Cevher İlhan Cevheri ( Harran Üniv. Ziraat Fakültesi)

  1971 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Evli ve üç çocuk babası, Uludağ üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla Bitkileri Anabilim dalında ‘Pamukta Lif Kalitesi’ konusunda Yüksek Lisans çalışmasını tamamladı. 2016 yılında Harran üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünden ‘Harran Ovası Organik Üretim Koşullarında Organik ve Mikrobiyal Gübre Uygulamalarının Pamuk Çeşitlerinde (Gossypium hirsutum L.) Tarımsal ve Lif Kalite Özellikleri Üzerine Etkisi’ konulu doktora tezini sunarak mezun olmuştur. Aynı zamanda Harran Üniversites Ziraat Fakültesi, Tarla Bitkileri Bölümü Akçakale Meslek Yüksekokulu müdürlük görevini sürdümüştür. 

  Doç. Dr. Cevher İlhan Cevheri Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde halen görev yapmaktadır. Pamuk bitkisinin yetiştirme teknolojisi, pamukta lif kalitesi, lif kimyası ve organik pamuk yetiştirme teknikleri konularında bir çok ulusal ve uluslararası sempozyum, kongre ve çalıştaya katıldı.
 • Müge EKİZOĞLU (İZLEDAŞ)

  Müge EKİZOĞLU (İZLEDAŞ)

   
 • Doç.Dr. Mustafa Özgür TATAR  (EÜZEF)

  Doç.Dr. Mustafa Özgür TATAR (EÜZEF)

  Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü’nde 2014 yılından bu yana Doçent olarak görev yapmaktadır. Doktorasını ve yüksek lisansını, 2011 ve 2006 yıllarında, yine aynı bilim dalında, agronomi ve bitkilerde stres fizyolojisi konularında tamamlamıştır. Yaklaşık 2 yıl süresince, DAAD ve TÜBİTAK bursları ile Almanya’da, Hohenheim ve Kiel Üniversitelerinde araştırmalarda bulunmuş pamuk bitkisi de dahil, birçok tarla bitkisinde, stres fizyolojisi ve iklim değişikliğinin etkileri üzerine çeşitli araştırma projeleri yürütmüştür. Doç. Dr. Mustafa Özgür Tatar, EÜZF Tarla Bitkileri Bölümü’nde halen lif bitkileri fizyolojisi, iklim değişikliği ve pamuk yetiştiriciliği konularında lisans ve lisans üstü düzeyde dersler vermekte, araştırma ve tez projeleri yürütmektedir.      
   

Araştırma Ve Danışma Kurulu (Yedek Üyeler) :

 • Ü.Halis ERDOĞAN (Dokuz Eylül Üniv. Müh. Fakt. Tekstil Müh. Böl.)

  Ü.Halis ERDOĞAN (Dokuz Eylül Üniv. Müh. Fakt. Tekstil Müh. Böl.)

   
 • Muzaffer TOSUN (Ege Üniv. Ziraat Fak. Tarla Bitkileri. Böl.)

  Muzaffer TOSUN (Ege Üniv. Ziraat Fak. Tarla Bitkileri. Böl.)

   

Araştırma ve Danışma Kurulu (Bakanlık Atama) :

 • Dr. Veyis YURTKULU (T.C.Tarım ve Orman Bakanlığı)

  Dr. Veyis YURTKULU (T.C.Tarım ve Orman Bakanlığı)

   
 • Gökçe ÇAKAR (T.C. Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı-Sanayi Verimlilik Gnl. Mdr.)

  Gökçe ÇAKAR (T.C. Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı-Sanayi Verimlilik Gnl. Mdr.)

   "Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden 2000 yılında mezun olduktan sonra 2008 yılına kadar Denizli ilinde özel sektör kuruluşlarında görev yapmıştır. 2008-2011 yılları arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı Etimesgut Dikimevinde görev yapmış olup halen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğünde Mühendis olarak çalışmaktadır."
   
 • Rukiye Duru TOZOĞLU (T.C.Ticaret Bakanlığı-İhracat Genel Müdürlüğü-Tekstil ve Konf. Ürünleri Dairesi Bşk.)

  Rukiye Duru TOZOĞLU (T.C.Ticaret Bakanlığı-İhracat Genel Müdürlüğü-Tekstil ve Konf. Ürünleri Dairesi Bşk.)

  Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nde Ticaret Uzmanı olarak görev yapmaktadır. 2015 yılında Bakanlık görevine Markalaşma ve Tasarım Destekleri Dairesi Başkanlığı’nda başlamıştır. Ardından Fuar İzinleri ve Destekleri Dairesi Başkanlığında görev yaparak, Türkiye'nin bölgesel ve küresel ticarete entegrasyonu için gerekli çalışmalarda bulunmuştur. Son olarak Tekstil ve Konfeksiyon Ürünleri Dairesi Başkanlığı’nda görev yapmakta olup, Türkiye'nin pamuk, deri, halı ve kilim ihracatına ilişkin politikaların oluşturulmasında rol almaktadır. Rukiye, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İşletme, Hacettepe Üniversitesi’nde Matematik Öğretmenliği olmak üzere iki farklı lisans derecesine sahiptir. 
   
 • Enis CENGİZ (T.C. Hazine ve Maliye B.-Kamu Sermayeli Krl. ve İşlt. Gnl.Mdr.-Tarım Sektörü ve Koordinasyon Dairesi Bşk.)

  Enis CENGİZ (T.C. Hazine ve Maliye B.-Kamu Sermayeli Krl. ve İşlt. Gnl.Mdr.-Tarım Sektörü ve Koordinasyon Dairesi Bşk.)

   27/07/1987 tarihinde Bursa’da doğdu. 2005 yılında Bursa Şükrü Şankaya Anadolu Lisesinden, 2011 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu.

   

  Çalışma hayatına 2012 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmen Yardımcısı olarak başladı. 2013 yılında mülga Hazine Müsteşarlığında Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. 2013 – 2016 yılları arasında Uzman Yardımcısı, 2016 yılından bu yana ise Uzman olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeler Genel Müdürlüğünde görev yapmaktadır.

   

  Çok iyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir.